Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Klání o Pražský Hrad aneb proč nechci na hradě Schwarzenberga

16. 01. 2013 18:40:45
V druhém kole voleb mám jasno. Nezlobte se na mě ale já chci mít za prezidenta člověka, který je na úrovni a obávám se, že to je ten první zásadní problém. Já prostě tu historku o nemoci kterou jsem si pojmenoval Alkoholicida nebaštím. Ve výpisu ze zdravotní dokumentace, který byl zveřejněn 7. prosince loškého roku se uvádí, že je dlouhodobě sledován po aplikaci aortální bioprotézy v únoru 2008 pro kombinovanou aortální vadu s převahou aortální stenózy (zúžení aorty) a dále je léčen pro arteriální hypertenzi (zvýšený krevní tlak), která je při léčbě plně korigována. Až na intermitentní bolesti páteře na podkladě vertebrogenního algického syndromu (blok krční páteře, lidově ústřel) je prakticky bez potíží a jeho stav je plně stabilizovaný, takže zvládá bez problémů i velkou zátěž spojenou s jeho aktuálními pracovními povinnostmi. Hypnopatologickými (usínání), logopedickými (výslovnost) ani gerontologickými (stáří) hledisky se žádná z těchto zpráv nezabývala.

Takže je to ustavičná žízeň a nikoli nemoc co ovlivňuje jeho vyjadřování a vystoupení. Když se dívám na jeho životopis, musím uznat, že kníže se opravdu moc nenadřel. Nemohu a nechci dát hlas člověku, který naši vlast nijak neobohatil a pouze si nechal v restituci vrátit majetky, které mu minulý režim znárodnil. Jistě mnozí z Vás říkají: Volím Karla protože on už má takový majetek že nebude mít tendenci ke korupci.

To je, nezlobte se na mě, kardinální nesmysl. Jestli jsme se o lidské povaze něco v historii naučili tak je to fakt, že s jídlem roste chuť a že peníze znamenají moc. A mít moc nad druhými je jako droga. Karel je jako všichni mocní na této droze závislý a má na ni chuť. Logicky pak podniká kroky a jedná s těmi, co mu více moci mohou zajistit.

Jeho každoroční účast na setkáních klubu Bilderberg, za kterou jej mnozí kritizují, považuji proto za silně znepokojující. Nejpřísněji střežené setkání elitářů z celého světa probíhá za zavřenými dveřmi a obsah rozhovorů je přísně utajován. Dokonce i personál hotelu, který obsluhuje hosty, musí projít bezpečnostní prověrkou. Okolí setkání střeží policie, ochranka a někdy taky armáda.

O čem asi jednají že je to tak tajné? Bojí se, že bychom je za jejich záměry hnali jako psy? Občas něco pronikne ven a jsou to vesměs šokující zprávy. Na tomto setkání nejbohatších a nejmocnějších lidí světa se de-facto radí o tom, jak nás ještě více zotročit, jak nás oškubat a sešněrovat. Mnozí účastníci zastávají názory podporující myšlenku redukce počtu obyvatel na planetě až o 2/3 abychom se všichni uživili.

Karlu Schwarzenbergovi bych neodevzdal hlas pro jeho názory, které v minulých letech dostatečně ukazují skutečný charakter a povahu člověka.

Za nechutné považuji jeho hlasování v OSN v r. 2007 týkající se ustanovení komise, která měla určit dopad munice s ochuzeným uranem na civilní obyvatelstvo. Hlasoval proti i přesto, že tato munice kontaminuje radiací tamní krajinu, způsobuje deformace nenarozených dětí, neplodnost, rakovinu a vrozené vady. Představa, že na nás je taková munice použita je děsivá a teď si vemte že v jiných koutech světa se denně používá k šíření tzv. demokracie.

Rovněž podporou útoku na Libyi mě Schwarzenberg hodně pohnul žlučí. Podpora této vojenské zločinecké akce je nechutnější o to víc, když si zjistíme jak to bylo v Libyi skutečně a jak nám ji vykreslovala média. Já bych se tam ihned přestěhoval kdyby tam USA s NATO a podporou Izraele nesehrály tak krvavou frašku a nezlinčovali národem milovaného Kaddáfího. Muamar Kaddáfí nebyl takový jak jej média vykreslila. Jeho minulost v čele Libye je synonymem prudkého ekonomického růstu a koncept, jakým se rozhodl zemi spravovat je na světě jedinečný. Vše popsal ve své Zelené knize, o které mnozí nemají tušení že vůbec existuje.

Z ní jsem si odvodil že o Kaddáfím v médiích sprostě lžou a propagují tím agresivní politiku USA, kterou bych charakterizoval slovy "Co dělá naše ropa na Vašem území?" Všechny tyto lži a propagandu náš pan kníže bez mrknutí oka podporuje. Papouškuje vše, co se má papouškovat, vše co je americké, jakkoli je to pobuřující a nelidské. Právě USA používají munici s ochuzeným uranem, proč asi hlasoval proti komisi která by ji s velkou pravděpodobností musela zakázat?

Já chci mít prezidenta, co se nebojí říct svůj vlastní názor a jeho hodnoty jsou lidské nikoli slizké. Podporovat zločiny na civilistech by neměl nikdo, natož náš prezident. Poslušně papouškují média, děti ve školních lavicích a Karel schwarzenberg. Jaký je to člověk mám udělaný obrázek, prosím ať si nemusím dělat obrázek jaký je to prezident.

Nerad bych se dočkal jeho usínání během novoročního projevu, který by probíhal pravděpodobně až večer, tedy až by se náš kníže probudil z alkoholového komatu. Nesouhlasím s tím, aby nás reprezentoval člověk co podepsal s USA smlouvu o vybudování vojenského radaru v Brdech, který je součástí protiraketového štítu. Ten by však ochromil především Rusko a za stávající úrovně vojenské techniky je v obraně nadbytečný. Je dávno zrealizován jinak už od doby studené války. Obrana obou velmocí je tak rovnocenná což by protiraketový deštník změnil v neprospěch druhé strany, tedy Ruska.

Tyto tři příklady z minulosti mi stačí k tomu, abych označil knížete Karla Schwarzenberga za nejhorší možné řešení situace na Pražském Hradě. Jeho minulost není plná práce ale plná věcí, které bych se nebál označit slovem nechutnosti. Radar, Libye i munice s uranem jsou dostačující důvody proč Schwarzenberga rozhodně NE.

Autor: Radek Čelechovský | středa 16.1.2013 18:40 | karma článku: 36.90 | přečteno: 2921x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Jaroslav Pomp

Politicky korektní jásot nad odkupem vepřína

Poslední úřadující vláda se chlubí: dokázali jsme to! Vepřín v Letech, který je situován na místě bývalého sběrného tábora pro Romy, bude zbořen, na jeho místě se postaví nový památník. Mají ale Romové důvod k jásotu?

24.11.2017 v 9:55 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Ivan Bednář

Prezident chytil slepou bábu

Miloš Zeman se už mnohokrát osvědčil jako poslušný pion ve hře nazývané Dialog civilizací, kterou pořádána strově Rhodos čas od času Vladimír Jakunin Dokonce tam bývá jedním z hlavních řečníků.

24.11.2017 v 9:49 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 1 | Diskuse

Milena Poláková

Kalouskův blok neznamená seskupení, ale je odvozen od slova "blokovat" a to, vše a vždy!

To, že vrána k vráně sedá, je staré dobré pořekadlo. To, že Kalousek vždy, když mu teče do bot "tvoří", víme z minulosti. Vždyť co jiného je blok demagogů pidistran, než byla Kalouskova tvorba v "průběhu hry", kdy stvořil Top09 ?

24.11.2017 v 9:38 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 51 | Diskuse

Vítězslav Stanovský

GDPR - minisérie - díl 3. - Co jsou to osobní údaje?

Jednou z věcí, které jsem v minulém článku zmínil, je nová terminologie osobních údajů, zpracování, správce a zpracovatele. Pojďme se na to podívat trošku podrobněji.

24.11.2017 v 9:00 | Karma článku: 5.69 | Přečteno: 154 | Diskuse

Karel Trčálek

Prezidentova návštěva v Rusku je totální propadák

Tak, jako se zachoval, respektive, nezachoval, prezident v Rusku, by se skutečný demokrat nikdy nezachoval. Ale čemu se divit?

24.11.2017 v 8:36 | Karma článku: 7.77 | Přečteno: 278 | Diskuse


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.