Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Situace na Ukrajině a na divokém západě

10. 04. 2014 13:45:10
Zdá se mi, že celá Amerika spolu s EU chtějí pro Ukrajinu řešení, které se ovšem samotným ukrajincům moc nezamlouvá. Ukrajinci vědí mnohem přesněji, že nechtějí být součástí uskupení, ve kterém vždycky zastávali pozici levné pracovní síly a kriminálníků. Jak je všeobecně známo, kriminalitu vytváří samotný systém, ve kterém žijeme a je to tedy projev systémové chyby. Ono je ale takových chyb mnohem více, které dohromady produkují napětí ve společnosti a zdánlivě bezvýchodnou situaci.

Ukrajinská krize která je stále zřetelněji spíše fraškou je velice nebezpečná hra a je chyba, že takovou hru hrajeme. Světová unifikace ze strany USA doposud probíhala a probíhá velice brutálně což dokládá vysoké procento civilních obětí i samotný způsob, jakým je prováděna. Evropa se díky NATO veze s americkou vlnou protože hlavní jádro EU je složeno ze západních mocností které po většinu minulého století stály proti Východu v podobě Sovětského svazu. Proč se ale vracíme zpět k minulosti je závažná otázka.

Podívejte se na video z proruských protestů a je Vám jasné co chtějí ukrajinci a co chce západ. Odkaz najdete na konci článku. Celé mě to nutí se nad tím pozastavovat a štve mě, že nesouhlas nelze nijak vyjádřit a jednotlivci nejsou slyšet. Dovolte mi alespoň Vás seznámit s několika fakty, které s tím vším souvisejí a víceméně se dotýkají i nás.

Když si proti sobě poštveme Rusko, zastaví se dodávky plynu a Amerika bude jásat protože budeme muset plyn dovážet z Ameriky. Nechci tuto alternativu. Rusko je pro nás důležité nejen z tohoto hlediska ale i z hlediska zahraničního obchodu. Proč se NATO angažuje a snaží se tak uškodit celé Evropě?

NATO je pozůstatkem ze studené války, který už dávno nemá logické opodstatnění a je tedy zcela irelevantní. Relevance je mu tedy ze strany USA uměle dodávána a my dnes musíme řešit problém, zda se nám taková politika vůbec vyplatí. Podle mě si zahráváme a riskujeme ztrátu vlastní identity, pokud budeme tuto politiku podporovat.

EU je pro nás výhodná geograficky i ekonomicky, vše však má své meze. Kde je onen vyšší princip a kritická žurnalistika? To už neexistují média, která se na svět dívají kriticky a nikoli politicky? Zřejmě je samotný systém potlačil. Celé zpravodajství je tak více divadlo než informační tok. Kdyby věnovala televize půl hodiny svého vysílacího času informacím z druhé stany, stále by to bylo málo, ale v televizi není ani minuta zpráv nekorektní v tom smyslu, že by zazněla slova opozice.

Nám to nevadí, my se rádi přidáme na stranu silného hráče, otázkou je jak silný opravdu je. Bavíme-li se o Americe, je to hráč, který vytěžil veškeré svoje zásoby ropy a tak ropu dováží zatím co Rusko má obrovské zásoby, které ovšem neprodá a to je Obamovou osinou v zadku. V systému stojícím na ropě, který Amerika sama vytvořila, totiz ztrácí dech a začíná být druhořadou, což vyvažuje vojenskou silou.

Nejde jen o vojenskou sílu ale o celkovou strategii, která mě nutí řvát dost už, jděte s tím vším do pr.... Média nám neříkají pravdu a manipulují, protože nejsou objektivní a kritická, takže nepodněcují v lidech zamyšlení a tvorbu vlastního názoru. Politici lezou západu do zadku a nejsou ani schopni vyčerpat peníze, na které máme nárok a do toho všeho se účastníme válek, které jsme nezačali a které jsou produktem dezinformační strategie zahrnující skupinky žoldáků, které vyvolávají násilnosti tam, kde je třeba. Připomínka minulosti neuškodí.

Libye byla unikátním zřízením ve kterém byl pro lidi Kaddáfí hrdinou, jenž dal zemi blahobyt. My jsme ho pomohli zlynčovat. Saddám Hussein byl politik, který dokázal udržet v Iráku klid pomocí pevné ruky, ale my jsme řekli, je to hajzl co má chemické zbraně a pověsili jsme ho. Zbraně hromadného ničení nikdy nenašli. A tak mohu jít v novodobé historii až do roku 2001, kdy to 11. září celé začalo a od začátku smrdělo.

Lidi zapomínají rychle a média si toho nevšímají velice důkladně, takže stojí za připomenutí pár věcí stojících v pozadí celého útoku na WTC.

1. Náraz letadla ve vrchní části nemohl utavit nosníky dole
2. Celý kolaps byl očividnou řízenou demolicí, což potvrzuje i přítomnost nanotermitu, látky která se při demolicích používá.
3. zřícení budovy č. 7 je zcela nevysvětleno a opomíjeno.
4. Při náletu na Pentagon chybí dokonce i trosky letadla, o ktrerých se tvrdí, že se vypařily.
5. Všechno se svedlo na partu týpků někde z Afghánské jeskyně a začala na základě toho válka.

Proto ale nejen proto se už tolik roků snažím poukázat na fakt, že jako členi aliance se účastníme války na základě lží a vždycky budu nesouhlasit. Nevycucal jsem si to z prstu. Je to nemorální a špatné, je to ostuda celé dnešní civilizace a je to důvod proč směřujeme k zániku. Stále ale můžeme něco udělat, zastavit to, ale nesmíme souhlasit se vším, s čím souhlasí média, to je snad jasné.

video z Ukrajinského proruského protestu

Autor: Radek Čelechovský | čtvrtek 10.4.2014 13:45 | karma článku: 23.40 | přečteno: 3750x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Adam Mikulášek

Žádná detence! Pravdu a lásku si rozvracet nedáme!

Tak máme další případ kriminálníka, který měl být deportován, leč nějak se to „nestihlo“. Není to první případ, kdy někdo určený k deportaci, třeba z pomsty, někoho zabil či znásilnil.

29.7.2017 v 12:51 | Karma článku: 24.38 | Přečteno: 287 | Diskuse

Jan Dvořák

Zvláštní operace : Akce Sobatch (sobáš) - od očitého svědka

Sobotní ráno se zdálo být na letišti Václava Havla jako každé jiné - frmol byl jako vždycky u odletů, to víte, nažhavení dovolenkáři míří za hranice všedních dnů.

29.7.2017 v 9:25 | Karma článku: 12.12 | Přečteno: 406 | Diskuse

Alena Kulhavá

4) Kniha Rogera Scrutona popisuje velmi přesně to, jak a kam se ubírá naše kultura

Jaké výzvy před nás klade postmoderna? Co to je dekonstrukce (hodnot, státu, filosofie) a jaké má důsledky v našem každodenním životě? Co s tím? Tak zajímavé souvislosti a i jeden nápad na konci.

29.7.2017 v 7:13 | Karma článku: 11.39 | Přečteno: 189 |

Alena Kulhavá

3) Kniha Rogera Scrutona popisuje velmi přesně to, jak a kam se ubírá naše kultura

Co je avantgarda a kýč?Kde končí umění a začíná reklama?Jaká jsou omezení "kultu mládí?", některých neziskovek atd.? Proč je buržoazní kultura důležitým kompromisem a čeho? Některé souvislosti této úžasné knihy vás možná překvapí!

28.7.2017 v 19:11 | Karma článku: 10.32 | Přečteno: 324 |

Jan Ziegler

Nožička se mýlí: Komunisté využívali v boji se Západem i islámské radikály

Cílem rudých bylo zničit Západ a nastolit všude socialismus. Pod heslem nepřítel mého nepřítele je mým přítelem, neváhali v boji se zlými kapitalisty využívat kde koho a to rovněž náboženských fanatiků. Smutným příkladem je Izrael

28.7.2017 v 17:58 | Karma článku: 30.10 | Přečteno: 892 | Diskuse
Počet článků 165 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2082

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.