Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Perspektiva nového roku a nové doby

1. 02. 2014 17:48:14
Perspektivu roku 2014 vidím v otevření mysli nás všech. Je na čase začít využívat vše, co je již dostupné a osvobodit se od všeho, co je dnes již zbytečné a pouze nákladné. Mám na mysli především technologie ale i lásku v našich srdcích. Právě láska k naší planetě a zázrakům, které nabízí každý den v každý okamžik by nás měla vést cestou osvícení a svobody. Dobře, přiznávám, zatím to tak nevypadá. Je ale teprve první únor a začíná druhý měsíc. Využijme číslo 2 jako symbol toho, že nikdo na světě by neměl zůstat sám, nemusíme se soustředit pouze na materiální aspekty života. Na ty se mimochodem soustředíme podle všeho až moc.
auto na vodu je budoucnost, nikoli sen...auto na vodu je budoucnost, nikoli sen...

Našimi životy hýbou indexy Px, směnné kurzy a deficity. Ani si neuvědomujeme, jak moc ztrácíme tím, když se snažíme pouze získat. Ano, je to sprostý zisk vygenerovaný umělše udržovanou zaostalostí. Měli jsme možnost být energeticky soběstační, ale kam se to zvrtlo? Solární baroni nám zvyšují náklady tak, že firmám se to už ani nevyplácí dotovat a radši jdou jinam.

Kdyby politika pracovala pro lidi, měla by dnes každá obec, každé město svoji elektrárnu, na kterou stát přispěl a tečka. Dostatečnou odměnou by pak byl vyšší blahobyt společnosti, výsledkem energetický ráj. Co z toho, že jsme solární velmocí když z toho mají zdejší obyvatelé prd?

Dostávám se k tomu, proč by měla být láska prioritou. Především protože s absencí lásky zkončí vše ve chřtánech nenasytných zbohatlíků, kteří milují jedině sebe a moc, kterou si kupují. Nikdy není pozdě na změnu, chce to jen otevřít svoje srdce. Pak se stávají ty nejhorší alternativy nejméně pravděpodobné. Věřme proto všemu, co přichází s nadějí, že je to cesta k lepšímu. I negativní důsledky dnes budou mít zítra pozitivní ozvěnu protože všechno zlé je k něčemu dobré.

Aférá se soláry je dobrá proto, abychom si příště, až se objeví další technologie, dávali pozor. Doufejme tedy i v to, že pan Babiš to myslí dobře a nespojujme všechny zbohatlíky automaticky s něčím zlým, nesuďte lidi za jejich minulost protože to není fér, minulost se nedá změnit. Doufejme v jejich ponaučení a odpouštějme protože bez odpuštění, zdá se, tento svět zanikne.

Co je potřeba řešit je přítomnost, prostá formulka "Tady a teď" a nikoli tačasto používaná "tehdy a co teď?" Z minulosti by se měl člověk ponaučovat, nikoli za ni trpět. Nechme toho očerňování illumináty, kteří mají svou moc hlavně díky obavám, které vzbuzují v lidech co nechápou, že jejich myšlenky znamenají jejich svět. Mysleme na to, že nemají šanci s láskou, která se před námi otevírá.

Je to láska hlavně k nám samotným, která nám umožní povznést priority nad finanční obohacení za každou cenu. Je to otázka dlouhodobější. Je nutné si uvědomit, že staré pijavice jsou zakousnuty hluboko. Je nutné si taky uvědomit, že z kalné vody minulosti, ve které se pijavicím dařilo, jsme se dostali do průzračné vody plné rybyček, které pijavice požírají.

Cítíme, jak naše planeta volá o pomoc, spousta lidí nazývá např. ropu krví planety. Věřím, že když přestaneme pít matičce Zemi krev, přivine nás zpět k sobě a nebudeme mít pocit, že nás chce zničit. Skepse nikomu dneska nepomůže, je potřeba být optimistou a tak trochu i naivním dítětem. Nemám rád skeptiky, skeptici nikdy s ničím převratným nepřišli a jen si hrají na důležitou součást vědy. často jsou spíše trapní a jejich bludné balvany kolikrát vypovídají více o nich samotných.

Vše potřebné je již vymyšleno, mělo by být prioritou ověření všech patentů slibujících nezávislost na ropě. Až všechno dostupné ověřímě s tím, že je to nesmyls, pak budu skeptický taky. Do té doby však skepse nemá šanci a já věřím že rok 2014 bude průlomem k lepšímu.

Autor: Radek Čelechovský | sobota 1.2.2014 17:48 | karma článku: 6.80 | přečteno: 1396x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Karel Babica

Nejasná zpráva o konci Evropy aneb mých pár slov k rozhovoru francouzského pana profesora

Jsem si vědom jisté monotématičnosti svých blogů, jenže milý Říme, on Hannibal tentokrát už překonal tvé hradby. Proto mne tvá setrvalá pasivita přímo děsí.

21.9.2017 v 21:35 | Karma článku: 16.75 | Přečteno: 292 | Diskuse

Jaroslav Andrýsek

Nechte nám "Tuzemák", i kdyby byl karcinogenní!

Evropská komise nás zachraňuje. Když nepomohl zákaz používání názvu Rum, je třeba zakázat i tekutinu s názvem Tuzemák. Mohl by být karcinogenní. Chtějí nás zdravé a střízlivé. Presumpce neviny pro náš nebohý "rumíček" se nekoná.

21.9.2017 v 21:27 | Karma článku: 11.43 | Přečteno: 156 | Diskuse

Pavel Herman

Co nás (ne)učí o zemědělství na školách aneb moderní pěstování rýže ve Vietnamu

Nedávno jsem si přečetl článek ze stránek inkluzivní škola, kde se psalo ohledně zemědělství ve Vietnamu. Přesně tohle vystihuje slavný citát od G. B. Shawa: "Kdo to umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí."

21.9.2017 v 21:15 | Karma článku: 6.12 | Přečteno: 147 | Diskuse

Karel Trčálek

Má Protiproud pravdu, bude pozítří konec světa?

Kontrarevoluční magazín Petra Hájka predikuje na víkend (má pršet) konec světa. Já říkám: „Díky bohu, však už je na čase!“

21.9.2017 v 18:39 | Karma článku: 8.66 | Přečteno: 363 | Diskuse

Alena Kulhavá

Prázdninovým vyprávěním vás chci inspirovat k podzimnímu setkání s Matkou Přírodou

Na začátku července jsem se rozplývala nad tím, jak je krásné chodit krajinou sám a co všechno člověk zažije.Článek měl i dramatičtější část.Svými dalšími krásnými zkušenostmi z prázdnin bych vás chtěla pozvat do podzimní krajiny.

21.9.2017 v 16:31 | Karma článku: 10.08 | Přečteno: 149 | Diskuse


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.