Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Prohnilá politika znovu na scéně? Chci změnu...

31. 07. 2013 6:43:11
Před zákonem jsme si všichni rovni, někteří jsou si však rovnější. Toto ironické konstatování podtrhují události posledních dnů. Média mají opět nějakou kauzu a zloději jsou po měsíci vazby na svobodě. Teď alespoň v klidu stihnou zahladit stopy které policie ještě neobjevila. Nejvyšší soud se svým posledním rozhodnutím degradoval na další mocenský nástroj fungující přesně tak, jak politici vyžadují.
Médii přehlížená, přesto však velmi zajímavá kniha o tom, jak by to taky šlo...Médii přehlížená, přesto však velmi zajímavá kniha o tom, jak by to taky šlo...

Není dobré když poslanci mají imunitu a tím pádem nezodpovídají za svá rozhodnutí. Jak mají přistupovat ke svojí práci zodpovědně? Přesně tak, nijak. Jak se ukazuje, poslanci si pod záštitou imunity klidně rozdávají trafiky v podobě lukrativních pozic ve státních firmách. I Nečas se divil tomu, co policii vadí: "to je přece normální politická praxe, ty podpoříš mě a já podpořím tebe."

Pane Nečasi, milí poslanci, víte co děláte špatného? To že pro obyčejné lidi neděláte nic. Jednou za čas uspořádáte za naše peníze volební tyjátr a jede se dál. Jednou levice, jednou pravice ale kradou obě ruce. Takový bordel, který je v poslanecké sněmovně není ani u páťáků nebo deváťáků ve škole. Každý si tam dělá co chce a pár jedinců, které baví se hádat se střídá u řečnického pultu.

Někdo tvrdí že politika je nutné zlo, já si to však nemyslím. Řešením dnešní krize, která je krizí systémovou je pouze změna celého systému. Je hezké když vidíme jak policie zatýká politické "trafikanty", jak ale ukazují události posledních dnů, jakákoli snaha o spravedlnost je v politice lichá a jediný kompetentní útvar který si na politiky mohl došlápnout je za blbce. Někdy si říkám kolik toho občané této země hodlají ještě zkousnout.

Naše pány chrání imunita. Každá politická strana má svoje priority a je zaměřena na určitou část obyvatelstva. Tu část úspěšně oblbuje a drží se tak u štědrého vemene. Pokud bychom zavedli přímou demokracii, nebylo by koho oblbovat, protože lidi by se na chodu státu aktivně podíleli.

To ovšem vyžaduje posun myšlení a změnu přístupu. V dnešní době je fungující přímá demokracie díky internetu nejen možná ale je i nejlepším řešením. Zamezí se tak korupci v politice protože učiní politiku nadbytečnou. Celý koncept i s detaily dobře sepsal Muammar Kaddáfí v Zelené knize.

Mnohokrát jsem se stal terčem útočících diskutérů, kteří nemohli přenést přes srdce, že si beru příklad z knihy napsané Libyjským diktátorem. K tomu bych rád řekl pár slov. Diktátora z něj udělala především média která ho tak vytrvale titulovala. Z nejchudší země Afrického kontinentu díky zavedení přímé demokracie udělal zemi nejbohatší. Když si vezmeme jeho úspěch a metodu, jak se k němu dopracoval, začneme chápat, co západu bylo trnem v oku a proč.

Představa že by se jeho myšlenky začaly šířit a zavádět ve světě je pro politiky děsivá. Myslím si totiž, že úspěch by na sebe nenechal dlouho čekat a z takových zemí by se stávaly ostrovy, kde jsou lidé opravdu svobodní. Ostatním by pak rychle došlo, že svoboda vypadá jinak. Pak by se daly věci rychle do pohybu a pár lidí co drží dnes v rukou moc nad ostatními by přišlo o dobře placenou práci.

Nemyslím si, že by bylo takové vládnutí okamžitě snadné ale lidi by si na to zvykli rozhodně lépe než na návštěvy úřadu práce. Přímá demokracie, to není pouze ano nebo ne v referendu. Přímá demokracie může být efektivním nástrojem jak zamezit tomu, aby si politici dělali beztrestně na úkor občanů a státu co se jim zamane.

Režim, který tady dnes máme je globálně akceptovaná forma diktatury jež nás žene do propasti dluhů. Držíme tady huby a šoupeme nohama. Vše, co se v médiích objeví, to potvrzuje. Euroval, šmírování lidí na internetu, lži a propaganda, brutální mocenská politika založená na plundrování přírodních zdrojů. Experti tvrdí, že vše se brzo sesype a že bude hůř a hůř. Politici se přesto odměňují jako kdyby našli univerzální řešení potíží, které by tu ovšem nebyly kdyby nebylo politiky.

Doporučuji všem aby si našli čas a přečetli si Zelenou Knihu. Jestliže tohle sepsal Kaddáfí, pak to rozhodně nebyl diktátor. Nejenže změníte názor na jeho osobu ale hlavně se seznámíte s novou formou, jakou může stát nabýt. Jistě, poslední dva pokusy v podobě komunismu a kapitalismu nebyly to pravé, jen proto bychom ale neměli zanevřít na nové myšlenky.

Jedno je jisté - změnu si musíme prosadit, politici si pod sebou větev řezat určitě nehodlají.

Autor: Radek Čelechovský | středa 31.7.2013 6:43 | karma článku: 18.28 | přečteno: 676x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Karel Babica

Nejasná zpráva o konci Evropy aneb mých pár slov k rozhovoru francouzského pana profesora

Jsem si vědom jisté monotématičnosti svých blogů, jenže milý Říme, on Hannibal tentokrát už překonal tvé hradby. Proto mne tvá setrvalá pasivita přímo děsí.

21.9.2017 v 21:35 | Karma článku: 16.75 | Přečteno: 292 | Diskuse

Jaroslav Andrýsek

Nechte nám "Tuzemák", i kdyby byl karcinogenní!

Evropská komise nás zachraňuje. Když nepomohl zákaz používání názvu Rum, je třeba zakázat i tekutinu s názvem Tuzemák. Mohl by být karcinogenní. Chtějí nás zdravé a střízlivé. Presumpce neviny pro náš nebohý "rumíček" se nekoná.

21.9.2017 v 21:27 | Karma článku: 11.43 | Přečteno: 156 | Diskuse

Pavel Herman

Co nás (ne)učí o zemědělství na školách aneb moderní pěstování rýže ve Vietnamu

Nedávno jsem si přečetl článek ze stránek inkluzivní škola, kde se psalo ohledně zemědělství ve Vietnamu. Přesně tohle vystihuje slavný citát od G. B. Shawa: "Kdo to umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí."

21.9.2017 v 21:15 | Karma článku: 6.12 | Přečteno: 147 | Diskuse

Karel Trčálek

Má Protiproud pravdu, bude pozítří konec světa?

Kontrarevoluční magazín Petra Hájka predikuje na víkend (má pršet) konec světa. Já říkám: „Díky bohu, však už je na čase!“

21.9.2017 v 18:39 | Karma článku: 8.66 | Přečteno: 363 | Diskuse

Alena Kulhavá

Prázdninovým vyprávěním vás chci inspirovat k podzimnímu setkání s Matkou Přírodou

Na začátku července jsem se rozplývala nad tím, jak je krásné chodit krajinou sám a co všechno člověk zažije.Článek měl i dramatičtější část.Svými dalšími krásnými zkušenostmi z prázdnin bych vás chtěla pozvat do podzimní krajiny.

21.9.2017 v 16:31 | Karma článku: 10.08 | Přečteno: 149 | Diskuse


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.